rozšírené
vyhľadávanie

ingrediencie
Pridaj do zoznamu
náročnosť
kategória
dĺžka prípravy

Punčové rezy

Šťavnatý dezert s výbornou osviežujúcou chuťou.

postup:

 • 1. Príprava žltého piškótového plátu: vymiešame si tuhý sneh zo 6 bielkov, pridáme 6 polievkových lyžíc práškového cukru a po jednom pridávame 6 vaječných žĺtok. Ručne lopatkou vmiešame 6 lyžíc polohrubej múky. Cesto vylejeme na hlboký plech vyložený papierom na pečenie a pečieme cca 20 min na 150 stupňoch.

 • 2. Príprava 2 ružových piškótových plátov: potrebujeme 2 ružové pláty. Pripravujeme ich buď každé cesto zvlášť alebo si pripravíme jedno cesto, ktoré rozdelíme na polovicu a rozlejeme na dva plechy. Vymiešame si tuhý sneh z 12 bielkov, pridáme 12 polievkových lyžíc práškového cukru a po jednom pridávame 12 vaječných žĺtok. Ručne lopatkou vmiešame 12 lyžíc polohrubej múky a potravinársku farbu červenú. Cesto rozdelíme na 2 polovice a vylejeme na 2 hlboké plechy vyložené papierom na pečenie a pečieme cca 20 min na 150 stupňoch.

 • 3. Príprava čírej zálievky: do 200 ml bazového sirupu, pridáme 2 lyžice rumu, 1 hlbokú čajovú lyžičku punčovej arómy a spolu zmiešame.  Ak nemáme bazový sirup, tak si uvaríme číru zálievku zo 180 ml vody a 5 lyžíc kryštálového cukru. Keď vychladne pridáme 2 lyžice rumu, 1 hlbokú čajovú lyžičku punčovej arómy.

 • 4. Príprava ružovej zálievky: 200 ml sirupu lesná zmes a 200 ml sirupu rumový čaj zmiešame so 4 polievkovými lyžicami rumu a čajovou lyžičkou punčovej arómy. Zálievku rozdelíme na 2 polovice, t.j. na jeden plát použijeme 200 ml zálievky.

 • 5. Keď nám pláty vychladnú, tak si vezmeme ružový plát a rovnomerne ho pokvapkáme s pripraveným ružovým sirupom po celej ploche. Potom ho natrieme lekvárom, najlepšie ríbezľovým, alebo s marhuľovým. Položíme naň žltý plát a rovnomerne ho pokvapkáme s čírim sirupom. Opäť ho natrieme lekvárom a položíme naň posledný ružový plát a pokvapkáme ho poslednou zálievkou.

 • 6. Hotovú navrstvenú piškótu rovnomerne zaťažíme a zatiaľ si pripravíme polevu.

 • 7. Príprava polevy: Do hlbšej misy alebo taniera si preosejeme 300 g práškového cukru a do stredu si prstom spravíme jamku. Do tejto jamky si nasypeme alebo nakvapkáme červené farbivo, šťavu z pól citróna, punčovú arómu čo nám zvýšila z fľaštičky a 1 lyžicu rumu. Dáme si zovrieť trocha vody a pomaly ju vlievame do stredu cukru, a zároveň masu miešame až kým nenadobudne konzistenciu "ani tuhá ani tečúca", aby sa dala krásne rozotierať. Musíme s ňou však šikovne pracovať, rýchlo natierať na piškótu, lebo rýchlo schne.

 • 8. Hotovú rozotretú polevu necháme 1 hodinku tuhnúť a potom ozdobíme frkanými pásikmi roztopenej čokolády. Hotový zákusok necháme aspoň pol dňa odpočívať, kým zálievky chute prejdu piškótou.

pridaj recept

recept upiekli:

Zatiaľ nebola pridaná žiadna fotografia.
Ak máš fotografiu tohoto receptu, zaregistruj sa a získaj z toho plynúce výhody.

Punčové rezy

Šťavnatý dezert s výbornou osviežujúcou chuťou.

Hodnoť recept:
Pridal/a: / 05.06.2013
 • Celkový čas
  prípravy:
  40 min.
 • Počet
  porcií:
  -
 • Čas
  pečenia:
  60 min.
 • Teplota
  pečenia:
  150 ˚C
 • Náročnosť
  prípravy:
  ťažké
18 lyžica múka polohrubá
18 lyžica cukor práškový
300 g cukor práškový
250 ml ríbezľový džem
200 ml sirup lesná zmes
200 ml sirup bazový
200 ml sirup s príchuťou rumový čaj
potravinárska farba červená
1 ks punčová aróma
50 g čokoláda
18 ks vajcia
1/2 ks citrón
7 lyžica rum
perníčky radia