rozšírené
vyhľadávanie

ingrediencie
Pridaj do zoznamu
náročnosť
kategória
dĺžka prípravy

Torta Hello Kitty

Chutná poťahovaná torta, vhodná k sviatkom pre malé slečny.

postup:

 • 1. Z bielkov a 100g cukru vyšľaháme sneh. Žĺtky vyšľaháme s 100g cukru. Potom pridáme olej, vodu, múku s kypriacim práškom. Premiešame, nakoniec primiešame sneh z bielkov. POSTUP MRAMOROVANIA: keď máme zamiešané biele cesto, tak do menšej misky treba odobrať 1/3 cesta a primiešať tam kakao. Tortovú formu treba vymastiť a vysypať múkou. Do stredu tortovej formy dáme jednu lyžicu kakaového cesta, a dve bieleho do stredu kakaového cesta vo forme a to opakujeme až minieme všetko cesto. Cesto sa pekne roztečie a vytvorí kruhy. Dáme do trúby. Keď je upečené treba ho ešte teplé najlepšie hneď po upečení vybrať a preklopiť vrch aby bol na spodu a a spodok na vrchu. Ja som si na tortovú formu položila drevenú dosku a celé aj s formou som to otočila hore dnom a potom som dala dole formu. A necháme to takto vychladnúť. Vychladnuté otočíme, prekrojíme a plníme. Pečieme cca 25min pri 200°C.

 • Torta Hello Kitty

  2. Čokoládový krém: šľahačku dáme do hrnca. Nalámeme čokoládu. Prevaríme a necháme aspoň 1 hod chladnúť v chladničke. Potom dáme stužovač a vyšľaháme. Natierame. Ja som šľahala až na druhý deň. Robila som dvojitú dávku.

 • Torta Hello Kitty

  3. Poťahovacia hmota: cukríky si dáme do maslom vymastenej misky, pokvapkáme citrónovou šťavou a šup do mikrovlnky na cca 10-15sek. Treba pozerať keď sa napučia treba to vypnúť. Vyberieme a hneď dáme do misky s 400 g práškového cukru a miesime. Podľa potreby pridávame cukor, musí to vyzerať ako plastelína. Nemôže byť ani príliš mäkká ale ani tvrdá. Cukor som už nedávala len podsypávala Solamylom od cukru to potom rýchlo stvrdne. Hotovú hmotu som nechala vychladnúť a potom už len na solamyle vyvaľkať, veľkosť závisí od veľkosti tortičky.Potom som opatrne preložila na tortu, ktorá bola na hrnci a kraje som obstrihla, aby sa dali zahnúť pod tortu opatrne prešupla na tanier a už len ozdobiť.

 • Torta Hello Kitty

  4. Prekrojený korpus potrieme ríbezľovým džemom,poukladáme prekrojené banány a potrieme čokoládovým krémom prikryjeme druhou polovicou torty a celú potrieme krémom. A potiahneme cukríkovou hmotou, dozdobíme.

pridaj recept

recept upiekli:

Zatiaľ nebola pridaná žiadna fotografia.
Ak máš fotografiu tohoto receptu, zaregistruj sa a získaj z toho plynúce výhody.

Torta Hello Kitty

Chutná poťahovaná torta, vhodná k sviatkom pre malé slečny.

Hodnoť recept:
Pridal/a: / 05.06.2013
 • Celkový čas
  prípravy:
  35 min.
 • Počet
  porcií:
  -
 • Čas
  pečenia:
  25 min.
 • Teplota
  pečenia:
  200 ˚C
 • Náročnosť
  prípravy:
  ťažké
4 ks vajcia
600 g cukor práškový
150 ml olej
100 ml voda
250 g múka hladká
1 ks kypriaci prášok do pečiva
3 lyžička kakao
250 ml smotana na šľahanie 33%
100 g čokoláda na varenie
1 ks stužovač šľahačky
ríbezľový džem
4 ks banán
cukríky JoJo marshmallow
citrónová šťava
perníčky radia