rozšírené
vyhľadávanie

ingrediencie
Pridaj do zoznamu
náročnosť
kategória
dĺžka prípravy

Banánová Matcha roláda

Táto roláda sa hodí na každú príležitosť, nie je čo ňou pokaziť :)

postup:

 • 1. Do misy si preosejeme všetky sypké prísady, zmiešame, pridáme k žĺtkom a dobre rozmiešame. Nakoniec pridáme sneh z bielkov a zľahka cesto premiešame. Na plech si dáme papier na pečenie a vylejeme cesto, uhladíme a dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 180°C a asi na 15-20 min. (treba to radšej sledovať).

 • 2. Keď máme cesto hotové, namočíme veľkú kuchynskú utierku do studenej vody, dobre vyžmýkame. Rozprestrieme ju a položíme na ňu cesto tak, aby bol papierom hore. Stiahneme papier a utierku spolu s cestom pomaly rolujeme. Zrolované cesto necháme takto vychladnúť. (Tento proces sa robí najmä kvôli tomu, aby sa nám potom roláda dobre zrolovala a neroztrhla sa.) Medzitým si pripravíme krém. Dáme variť 3 dl mlieka a vo zvyšnom 1 dl rozmiešame zlatý klas a prášok Matcha. Keď nám mlieko vrie, tak za stáleho miešania prilievame zlatý klas. Miešame neustále až do stuhnutia. Potom odstavíme a necháme vychladnúť. Treba to však občas premiešať, aby sa nám na povrchu nevytvorila šupka.

 • 3. Do misy si pokrájame maslo a šľaháme mixérom. Postupne prisypeme zvyšný práškový cukor. Vyšľaháme do penista. Ak máme krém vychladnutý, zašľaháme doň pripravené maslo s cukrom. Vyšľaháme do hladka.

 • 4. Vychladnutú roládu odtočíme a potrieme džemom (stačí tenká vrstva). Na džem rovnomerne rozotrieme vanilkový krém. Olúpeme banány, zrežeme kraje a uložíme na začiatok rolády odkiaľ budeme rolovať a zrolujeme celú roládu.

 • 5. Nakoniec si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s Cerou a potrieme celú roládu. Môžeme ešte ozdobiť piškótami, mandlami, banánmi, čímkoľvek, čo máte radi a bude sa vám ku koláču hodiť. Dáme vychladnúť a Banánová Matcha roláda je hotová :)

pridaj recept

recept upiekli:

Zatiaľ nebola pridaná žiadna fotografia.
Ak máš fotografiu tohoto receptu, zaregistruj sa a získaj z toho plynúce výhody.

Banánová Matcha roláda

Táto roláda sa hodí na každú príležitosť, nie je čo ňou pokaziť :)

Hodnoť recept:
Pridal/a: / 04.12.2013
 • Celkový čas
  prípravy:
  01 min.
 • Počet
  porcií:
  10
 • Čas
  pečenia:
  30 min.
 • Teplota
  pečenia:
  175 ˚C
 • Náročnosť
  prípravy:
  ťažké
150 g Helia
50 g Cera
6 g vajcia
5 lyžica Práškový cukor
1 lyžica sóda bikarbóna
3 lyžica kakao
1 ks Zlatý klas
1 ks vanilkový cukor
3 lyžica Práškový cukor
150 g maslo
4 balíček Matcha čaj prášok
2-3 ks banány
1 ks čokoláda na varenie
400 g polohrubej múky
2 lyžica mlieka

Produkt v recepte:
Helia

perníčky radia